سوابق اجرایی
آخرین اخبار
تلاش اتحادیه مشاوران املاک برای حذف قانون - قانون پیش فروش منافع چه کسانی را از بین می برد؟

تلاش اتحادیه مشاوران املاک برای حذف قانون / قانون پیش فروش منافع چه کسانی را از بین می برد؟

اقتصاد > مسکن - تسنیم نوشت: رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور در نامه‌ای به روسای سه قوه بر عدم قابلیت اجرایی بودن قانون پیش فروش ساختمان و آیین نامه اجرایی آن تاکید کرد.

در بخشی از نامه حسام عقبایی آمده است؛ «هدفی که از تصویب این قانون وجود داشته است، بسیار متعالی است اما اقتضا به فعلیت رسیدن این هدف می‌بایست طی گام‌های استوار در جهت بررسی ابعاد و لایه‌های مختلف پنهان قانون در زمان اجرای قانون می‌بود.  فاصله زمانی تصویب قانون پیش‌فروش ساختمان تا زمان تصویب آئین‌نامه اجرایی قانون، صرفنظر از کیفیت انشا آنها به لحاظ شکلی به‌صورت مکفی گویای ایرادات و ابهامات قانون مذکور بوده و هست. نمی‌توان به بهانه جلوگیری از مشکلات و معضلات پیش‌روی پیش‌خریدار و پیش‌ فروشنده ساختمان، مشاکل و مصائب دیگری را فراهم آورد که مزید بر مشکلات سابق گردد.»

در انتهای این نامه نیز پیشنهاد شده لایحه اصلاح قانون پیش‌فروش ساختمان با بهره‌مندی از نظرات همه نهادهای ذی‌ربط با اجرای قانون به تصویب برسد.

 

 

22339

تسنیم نوشت: رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور در نامه‌ای به روسای سه قوه بر عدم قابلیت اجرایی بودن قانون پیش فروش ساختمان و آیین نامه اجرایی آن تاکید کرد.