سوابق اجرایی
آخرین اخبار
ترویج شاخص‌های سبک زندگی اسلامی- ایرانی در اتوبوس‌های پایتخت

قائم مقام سازمان بسیج شهرداری تهران از اجرای فاز پنجم نصب طرح‌های اثر گذار با رویکرد ارزشی در بیش از 1200 اتوبوس تندرو شرکت واحد خبر داد و گفت: سازمان بسیج شهرداری تهران با هدف آموزش شهروندی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، اکران فاز پنجم طرح های با مضامین ارزشی در اتوبوس‌های شرکت واحد را آغاز کرد.

به گزارش سرویس «شهری» ایسنا، اکران فاز پنجم طرح های با مضامین ارزشی در اتوبوس‌های شرکت واحد و با هدف آموزش شهروندی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی توسط سازمان بسیج شهرداری تهران آغاز شد.

مهدی بابایی قائم مقام سازمان بسیج شهرداری تهران در این رابطه اظهار داشت: معاونت فرهنگی و اجتماعی بسیج شهرداری تهران اکران تصویر سازی های زیبا و خلاقانه ای را با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی و آموزش های شهروندی از سال گذشته در اتوبوس های تندرو شهر تهران آغاز کرده است.

اکران پنجمین فاز تصویرسازی های سبک زندگی اسلامی در بیش از 1200 اتوبوس تندرو شهر تهران + طرح ها

قائم مقام سازمان بسیج شهرداری تهران با بیان آن که این کار در بیش از 1200 اتوبوس تندرو شهر تهران صورت گرفته است اذعان داشت: رسانه ها و بیلبوردهای شهری در چرخه آموزش و ترویج شاخصه های سبک زندگی اسلامی- ایرانی افراد نقش بسیار مهمی دارند و خواسته ما آن بوده است که از این طریق، به بهتر شدن این ساختار های اجتماعی و فردی کمک کنیم.

بابایی اضافه کرد: در روابط اجتماعی و با رعایت حقوق دیگران می توان شاهد جامعه ای سالم بود و این موارد بایستی با همکار ی نهاد هایی مانند خانواده و با بهینه سازی رفتاری در خانواده و آموزش و پرورش صورت پذیرد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خراسان شمالی خاطر نشان کرد: شاید مهمترین و راهبردی ترین فراز و بخش سفر رهبر انقلاب اسلامی به استان خراسان شمالی طرح شاخصه های «سبک زندگی اسلامی» و «سبک زندگی غربی» از سوی ایشان باشد. رهبر حکیم و دوراندیش انقلاب در قامت یک نظریه پرداز مسلط به واقعیات کشور، بحث تئوریک، انتقادی و دقیقی را با عنوان «سبک و فرهنگ زندگی» کلید زدند.

قائم مقام سازمان بسیج شهرداری تهران تصریح کرد: اگر انسان خود را در مسیر تربیت دین قرار دهد، بسیاری از مشکلات زندگی بشر امروز حل خواهد شد. بسیاری از مشکلات ما در جامعه به واسطه فاصله گرفتن از تعالیم دین مبین اسلام است. به همین منظور و در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری، این سازمان تلاش کرده است تا گامی در ترویج شاخصه های سبک زندگی اسلامی- ایرانی بردارد.

بابایی به استقبال قابل توجه شهروندان تهرانی از این طرح ها اشاره کرد و گفت: اکنون اکران فاز پنجم از تصویرسازی های سبک زندگی اسلامی در بیش از 80 درصد از اتوبوس های تندرو شهر تهران آغاز شده است.

وی افزود: در هر اکران 15 طرح به صورت استیکر و لمینت بر روی شیشه های داخل اتوبوس های BRT شهر تهران نصب می شود که ما در این سری از اکران تصویر سازی ها، مضامینی نظیر طلاق، مدیریت خشم، وجدان کاری، رعایت حق همسر، عیادت از بیمار، حجاب، سازگاری، فحش و ناسزا، غیبت، روزی مهمان، حرمت والدین، بخشش، تاثیر روزی حلال، فعالیت گروهی، روزی ازدواج، را مورد توجه قرار داده ایم.

بابایی تاکید کرد: سازمان بسیج شهرداری تهران در اکران های گذشته مضامینی نظیر سبک زندگی شهداء، سبک زندگی امام حسین علیه السلام و یاران با وفایش، مضامین نوروزی و ایام فاطمیه، غربزدگی، اعتیاد، نقش رسانه در خانواده، تاثیر شبکه های اجتماعی بر خانواده، آسیب تک فرزندی، تاثیر دعای پدر و مادر، آسیب ماهواره، خرید کالا، قلیان کشیدن، نماز اول وقت، قرض الحسنه اکران طراحی و تولید کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، از علاقه مندان دعوت شده موضوعات پیشنهادی خود را به شماره 30007225 پیامک کرده و برای مشاهد طرح ها به صفحه اینستاگرام sabkezendegi1394 مراجعه کنند.

قائم مقام سازمان بسیج شهرداری تهران از اجرای فاز پنجم نصب طرح‌های اثر گذار با رویکرد ارزشی...